3 Malzeme ile Çikolatalı Kolay Tatlı: Rulo Kat Kat Tarifi

Gönderen Yorum Yok

3 Malzeme ile Çikolatalı Kolay Tatlı: Rulo Kat Kat Tarifi
Ek1: 3 Malzeme ile Çikolatalı Kolay Tatlı: Rulo Kat Kat Tarifi

Bu yazımızda genel olarak "YOV BEN MUTFAKTA HİÇ BİŞİ YAPAMORUM" diyerek bahane uyduracak insanların bile yapabileceği basitlikte bir tatlı tarifi vereceğim. En güzel yanı ise sadece 3 malzeme ile tatlı yapabiliyor olmanız, yapış şeklinin kolaylığını kenara bırakıyorum. Öncelikle marketten aldığınız rulo kat kat abur cubur gibi içi boş olmadığını söylemem gerekiyor çünkü bizim yaptığımız direkt milföy hamurundan olduğu için 2 tanesi ile bile günlük tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.


Rulo Kat Kat Tarifi Malzemeler:

  • Milföy
  • Nutella vb. çikolata
  • Pudra şekeri
  • Toz şeker
  • 1 adet Yumurta sarısı


Adım 1: Öncelike paketlerinden çıkardığımız milföy hamurlarını tek tek ayırıyoruz ve çalışma alanımıza diziyoruz. Ardından açtığım her milföy'ün ortasına abartılı olmayacak kadar 1 tatlı kaşığı ile 1 yemek kaşığı arası boyutta çikolatayı koyuyoruz.
Rulo Kat Kat Tarifi


Adım 2: Ortasına çikolata koyduğumuz milföy hamurlarını sağından ve solundan ortasına kıvırarak düz bir çubuk görüntüsü haline getiriyoruz, ardından ters çevirip tepsiye yerleştiriyoruz.
Çikolatalı Kolay Tatlı: Rulo Kat Kat Tarifi


Adım 3: Üzeri için ayırdığımız yumurta sarısını biraz sulandırarak milföylerin üzerine sürüyoruz.
Kolay Tatlı Rulo Kat Kat Tarifi


Adım 4: Yumurta'yı da sürdükten sonra keskin bir bıçak ile 3-4 adet paralel kesikler atıyoruz ve her birinin üzerine 2 çimdik toz şeker dağıtıyoruz ardından 200 derece fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz.


Adım 5: Son olarak fırından çıkan rulo kat katları soğuması için kenara koyuyoruz, soğuduktan sonra ise pudra şekeri döküp servis edebiliriz.

Evet sizlere dünyanın en basit ve en doyurucu tatlısını sunduk, Laviniam'a bu ve buna benzer çikolataya boğacak tatlılar yapmayı planlıyorum fakat çikolata önceliğini hepimiz biliyoruz :') Afiyetler olsun efenim.

0 yorum:

Yorum Gönder